• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Światowy Dzień Poczty

 

W ramach Światowego Dnia Poczty oraz Znaczka Pocztowego dzieci z grupy Kłapouszków wybrały się w poniedziałek 10 października do pobliskiego Urzędu Pocztowego . Celem wycieczki było zapoznanie z instytucją poczty oraz pracą listonosza. Dzieci poznały zadania jakie spełnia ten urząd a także dowiedziały się jak ważna i odpowiedzialna jest praca listonosza. Przedszkolaki poznały logo poczty polskiej oraz drogę listu lub przesyłki zanim dotrą do adresata. Wizyta na poczcie była okazją do utrwalenia nawyku kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym. Na koniec dzieci wysłały kartkę z pozdrowieniami do przedszkola. Wychodząc z urzędu każde dziecko otrzymało pamiątkową smycz do kluczy .

Skip to content