• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Światowy Dzień Owoców i Warzyw

Promocja zdrowia oraz kształtowanie nawyków prozdrowotnych to jedno z ważniejszych zadań naszego przedszkola. Dlatego też w dniu 14 października zorganizowany został w grupie Kłapouszków DZIEŃ OWOCÓW I WARZYW. Dzieci dowiedziały się jak ważne jest spożywanie owoców i warzyw w codziennej diecie. Przedszkolaki rozpoznawały smaki , zapachy oraz kształty owoców i warzyw .Odbyła się również degustacja witaminowych pyszności w formie przygotowanych przez dzieci owocowych szaszłyków. Były też zabawy edukacyjne oraz muzyczno- ruchowe przy piosenkach o tematyce owoców i warzyw. Jesteśmy pewni, iż po tak atrakcyjnie obchodzonym święcie, nikogo z naszych przedszkolaków nie trzeba będzie dłużej przekonywać, że owoce, warzywa są podstawą zdrowego odżywiania i należy je spożywać w ilości co najmniej 5 porcji dziennie.

Skip to content