• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Dzień Chleba

 

17 października przedszkolaki z grupy Pszczółek obchodziły Światowy Dzień Chleba. Dzieci podczas zajęć dowiedziały się w jaki sposób powstaje chleb słuchając historyjki obrazkowej pt. „Od ziarenka do bochenka.” Poznały etapy pracy produkcji chleba oraz uświadomiły sobie, że chleb jest wynikiem ciężkiej pracy wielu ludzi. Podczas zajęć dzieci wykonywały zadania na kartach pracy oraz bawiły się układając puzzle i grając w memory związane z tematyką dnia. Po zajęciach udaliśmy się do sklepu Piekarni „Mima”, gdzie ekspedientka opowiedziała dzieciom o rodzajach chleba i procesie jego produkcji. Dzieci uczestniczyły w zakupie bochenków chleba, które po powrocie z piekarni chętnie degustowały.

Skip to content