• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Dzień Postaci z Bajek

W tym dniu gościliśmy Babcię Kaia i Mamę Franka na naszej sali. Panie przeczytały dzieciom książeczki „Pociąg Tomek” oraz „Kicia Kocia”.
Dzieci z uwagą wysłuchały dwóch opowiadań i odpowiadały na proste pytania związane z wysłuchaną bajeczką.
Po wizycie naszych gości dzieci przypomniały sobie zasady „dobrego trakowania książek”.
Następnie zaczęła się wspólna zabawa – zaczęliśmy od wspólnych pląsów do znanych piosenek z bajek dla dzieci. Zdecydowanie najfajniejsza do tańca dla dzieci okazała się piosenka „Wyginam śmiało ciało”. Dzieci wielokrotnie prosiły o bis.
Po tańcach dzieci wysłuchały rymowanych zagadek na temat znanych bajek, przeliczały postaci bajkowe z użyciem kolorowych piłeczek, wykonały prostą kartę pracy (połącz w pary) oraz układały puzzle drużynowo na czas.
Dzień postaci z bajek na pewno na długo zagości w pamięci naszych przedszkolaków.
Skip to content