• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Warsztaty ” Kultura segregacji”

Dnia 17 listopada w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty ekologiczne pt. „Kultura segregacji”, które miały na celu praktyczne pokazanie jak prawidłowo segregować odpady. Panie opowiedziały o tym co to są odpady, skąd się biorą w naszych domach oraz co należy z nimi robić. Dzieci poznały misia Recyklinkę, która wręczyła im list od naszej planety ziemi. Ziemia prosiła dzieci o to aby pomyślały o tym jak możemy sprawić aby w naszych rzekach i lasach ograniczyć ilość śmieci. Dzieci obejrzały filmiki edukacyjne na temat zagospodarowania odpadów i recyklingu, następnie dzięki zainscenizowaniu miniwysypiska przedszkolaki miały okazję sprawdzić swoją wiedzę oraz posegregować odpady do odpowiednich pojemników. Na końcu każdy przedszkolak dostał drobny upominek.

Skip to content