Wizyta ratownika

Dnia 21 listopada gościliśmy w naszej grupie Ratownika Medycznego, Pana Michała Śniadego. Dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy; w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc czyli jak rozmawiać przez telefon z dyspozytorką. Następnie z wielką uwagą przyglądały się jak pan ratownik demonstrował masaż serca na przywiezionych przez siebie fantomach. Później najdzielniejsze przedszkolaki próbowały same udzielać pierwszej pomocy pod bacznym okiem instruktora. Dzieci miały też okazję przypomnieć i utrwalić sobie numery telefonów alarmowych.  Podczas tego spotkania dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.