• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Dzień Pluszowego Misia

 

Dziś dzieci w grupie Pszczółki obchodziły dzień Pluszowego Misia.
W takim dniu nie mogło na sali zabraknąć ukochanych pluszaków.
Dzień rozpoczął się od misiowej gimnastyki.
Po gimnastyce dzieci miały okazję zaprezentować swoje misie – dzieci mówiły jak nazywają się ich misie, za co je lubią i od kogo je dostały.
Potem przyszedł czas na zmisiowane zagadki. Dzieci poradziły sobie z nimi świetnie. Były to między innymi pytania tj. Co misie lubią jeść najbardziej? Jak nazywa się las, w którym mieszka Puchatek? Który z misiów żywi się bambusami i mieszka w Chinach?
Po chwili nadszedł czas na zabawę „Stary Niedźwiedź mocno śpi”. Zabawa tak spodobała się przedszkolakom że była powtarzana wielokrotnie w ciągu dnia.
Podczas zabaw na dywanie dzieciom spodobała się również nowa zabawa „Muzyczny miś”. Zadaniem dzieci było podawanie sobie z rąk do rąk misia w czasie gdy grała muzyka. Na przerwę w muzyce dziecko, które zostało z misiem w ręku siadało. Wygrywało dziecko, któremu udało się dotrwać do końca zabawy.
Na końcu zajęć nie mogło zabraknąć próbowania miodu. Miód to przecież przysmak wszystkich misiów.
Skip to content