• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

Dnia 5 grudnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Nasze tegoroczne hasło brzmiało „Mój przyjaciel inwalida” Dzieci poznały i utrwaliły rodzaje niepełnosprawności. Miały okazję do praktycznego zrozumienia trudności wynikających z danej niepełnosprawności. Dzięki temu mogły poznać uczucia towarzyszące osobom niepełnosprawnym w ich codziennym życiu. Ten dzień to też dzień tolerancji, zrozumienia, empatii. To dzień, który pokazuje dzieciom, że każdy z nas jest wyjątkowy i każdy z nas ma prawo do funkcjonowania w społeczeństwie niezależnie od napotkanych przez nie trudności.

Skip to content