• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Dzień Australii

Dnia 26 stycznia odwiedzili nas wspaniali goście – mama i tata Kaia.

Z okazji „Dnia Australii” przygotowali dla przedszkolaków z naszej grupy wspaniałe atrakcje.
Zajęcia rozpoczęły się od czytania książeczki „Barbie odwiedza Australię”, dzięki której dzieci poznały miejsca które odwiedził Kai.
Rodzice Kaia opowiadali również o ciekawostkach związanych z Australią- ludności, zwyczajach, sportach ale także o zwierzętach i roślinach tam występujących. Nie mogło zabraknąć również zdjęć i filmików z tych urokliwych miejsc.
Rodzice Kaia pokazali dzieciom na mapie i globusie gdzie leży Australia oraz jaka jest duża. Dzieci miały okazję poznać również flagę Australii oraz flagę Australijskich Aborygenów – kolorowanki pomogły dzieciom w zapamiętaniu kolorów występujących na flagach.
Na zakończenie rodzice Kaia przeprowadzili z przedszkolakami dwie zabawy taneczne.
Bardzo dziękujemy rodzicom Kaia za przemiłe spotkanie.

 

Skip to content