• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Dzień Śniegu

Światowy Dzień Śniegu utworzony został jako element kampanii Międzynarodowej Federacji Narciarskiej mającej na celu promowanie sportów zimowych oraz zachęcenie dzieci i młodzieży do zabawy na śniegu.
W styczniu na całym świecie obchodzony jest Dzień Śniegu. W tym roku w naszym przedszkolu dzieci z grupy Pszczółek świętowały ten dzień 16 stycznia. Przedszkolaki podczas zajęć poznały zasady bezpiecznej zabawy śniegiem w czasie zimy, dowiedziały się, że każdy płatek śniegu ma sześć ramion i nie ma dwóch jednakowych płatków. Dodatkowo dowiedziały się czym jest śnieg, jak powstaje i jakie ma właściwości.
W trakcie Dnia Śniegu przedszkolaki chętnie uczestniczyły w zaproponowanych zabawach, które rozwijały wyobraźnię oraz wprawiły wszystkich uczestników w dobry nastrój. Nie zabrakło ćwiczeń i zabaw ruchowych tj. jazda na sankach, robienie aniołków na śniegu, rzucanie się śnieżynkami, zabaw matematycznych tj. przeliczanie i klasyfikowanie, zabaw dramowych, tanecznych i oddechowych. Na koniec dzieci wykonały karty pracy oraz namalowały zimowy krajobraz przy wykorzystaniu białej farby.

 

Skip to content