• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Dzień Języka Ojczystego

Dziś w grupie „Pszczółek” obchodziliśmy Dzień Języka Ojczystego. Przez cały dzień mówiliśmy o Polsce i o języku, w którym się mówi w naszym kraju czyli o języku polskim.

Na początku zajęć pokazaliśmy sobie Polskę na mapie świata i na mapie Europy.
Dzieci rozpoznawały polskie litery i próbowały je nazywać. Obrazki graficzne ułatwiały nazwanie litery.
Potem czekała na dzieci „gimnastyka języka”. Następnie dzieci losując karteczkę odpowiadały na pytania takie jak: wymień sposoby na spędzenie czasu z rodziną na dworze, wymień trzy przekąski, wymień kolor jaki może lubić twoja mama itp
Dzieci wykonały także dwie prace plastyczne – „literkowe ABC” oraz „biało- czerwona mama Polski”.
Nie mogło też zabraknąć zabaw z literkami – „literkowe magnesy” oraz układanki towarzyszyły nam aż do obiadu.
Na zakończenie zajęć z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego dzieci z grupy „Pszczółek” miały gości – starszych kolegów oraz koleżankę z grupy Sówek. Starszaki przeczytały przedszkolakom książkę samodzielnie. Pokazały dzieciom z grypy „Pszczółek”, że nie tylko potrafią pięknie czytać ale też nie stresują się zupełnie podczas wystąpień. Dzieci z grupy Sówek czyli Pola, Janek i Kuba świetnie sobie poradziły z czytaniem w naszej sali. Dziękujemy i gratulujemy im serdecznie.

 

 

Skip to content