• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Spacer Ostrowskim Traktem Kultury

Dziś tj 23 lutego dzieci z grupy Pszczółek wybrały się na spacer Ostrowskim Traktem Kultury. Naszym przewodnikiem był pan Maciej Maśliński, licencjonowany przewodnik z ostrowskiego Koła Przewodników Terenowych PTTK.
Nasza wycieczka startowała spod Domu Ukrainskiego, byłej Szkoły Podstawowej nr 4.
Podczas wyprawy dzieci oglądały najstarsze i najładniejsze ostrowskie kościoły i kamienice – dowiedziały się gdzie mieści się Dom Burmistrza.
Przedszkolaki poznały także historię ostrowskiego Ratusza, policzyły filary „pod Filarami”, poznały legendę na temat trzech smoków krążących nad Ostrowem oraz dowiedziały się, że kiedyś był dom na ulicy Raszkowskiej 20, ale teraz już go tam nie znajdziemy.
Podczas wyprawy dzieci miały okazję zobaczyć również m.in. najstarszą budowlę naszego miasta – tzw „Mały Kościółek”, neoromańską konkatedrę, budynek dawnej Straży Pożarnej oraz budynek dawnego Królewskiego Katolickiego Gimnazjum.
Wycieczka była bardzo udana – co widać na zamieszczonych zdjęciach.
Dzieci z grupy Pszczółek dzielnie przebyły cały dystans pieszej wycieczki. Gratulujemy młodym podróżnikom. Dzieci z uśmiechami na twarzy wróciły do przedszkola na obiadek.

 

Skip to content