• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Wystawa „W kuchni babuni”

Dziś nasza grupa wybrała się na wycieczkę do Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, gdzie obejrzała wystawę pt. ” W kuchni Babuni”, ukazującą fragment życia codziennego mieszkańców dawnego Ostrowa. W sali zamienionej na kuchnię z lat 30-tych ubiegłego wieku obejrzeliśmy typowe meble, naczynia i sprzęty. Oglądana aranżacja ukazała wielofunkcyjność pomieszczenia, w którym koncentrowało się życie rodzinne i towarzyskie. Dzieci z wielkim zainteresowaniem i niedowierzaniem oglądały stary kredens, dawną lodówkę, żelazka, maszynę do szycia i inne dawno już nieużywane sprzęty gospodarstwa domowego.

Na koniec dzieci wykonały pracę monochromatyczną wzorowaną na dawnych makatkach.

Mieliśmy również okazję obejrzeć przepiękną wystawę „Haft japoński” – obrazów haftowanych, ze zbioru Ambasady Chińskiej w Polsce.

Skip to content