• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Dzień Nowych Technologii

         W dniach 16-17 marca obchodziliśmy Dzień Nowych Technologii w Edukacji. Celem tego wydarzenia było popularyzowanie technologii informacyjno – komunikacyjnych wykorzystywanych w pracy z dziećmi.

Pierwszą atrakcją były zabawy taneczne, a następnie łamigłówki ”zgaduj zgadula”. Po rozbudzeniu ciekawości u dzieci następnym zadaniem było tworzenie tablicy poglądowej z fotografiami nowych technologii.

Przedszkolaki podczas zajęć edukacyjnych obejrzały filmik pt. „Pan Sebastian i nowe technologie”, miały też możliwość używania ekranu multimedialnego, układając puzzle i rozwiązując zadania przygotowane przez nauczycieli. W trakcie gier i zabaw wykorzystywały także komunikator Whatsapp, podczas wideo rozmowy z przyjaciółmi w innej grupie oraz korzystając z aplikacji Snapchat  i dostępnych nakładek powstawały wyjątkowe zdjęcia. Wprowadzając podstawy programowania, dzieci starsze miały okazję samodzielnie zaprogramować trasę dla GeniBota lub robota mówiącego Doc.
Na zakończenie pełnego wrażeń dnia dzieci na podstawie planszy tworzyły własny Avatar. Wszystko to uzmysłowiło nam jak technika ułatwia i uprzyjemnia nam życie.

Wykorzystanie nowych technologii dostarczyło wszystkim wiele emocji. Zadania wykonywane przez dzieci wymagały koncentracji uwagi, logicznego myślenia i współpracy. Nowe Technologie uatrakcyjniły zajęcia, a także miały wpływ na podniesienie kompetencji cyfrowych wśród przedszkolaków.

Skip to content