• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

DZIEŃ UKRAIŃSKI

17 marca to dzień zorganizowany z myślą o dzieciach z Ukrainy .Ten wyjątkowy dzień uświetnili goście : mama Marysi , mama Stanislawa oraz siostra Artema . Celem zajęć było wsparcie integracji grupy przedszkolnej , do których uczęszczają dzieci z Ukrainy a także budowanie atmosfery bezpieczeństwa, zaufania i radości ze wspólnej zabawy. Spotkanie było doskonałą okazją do przypomnienia zasad grzecznościowych, uczenia się nawiązywania kontaktów, akceptacji i tolerancji. Przedszkolaki pokonały barierę językową, szukały podobieństw w brzmieniu i znaczeniu niektórych słów i zwrotów , porównywały swoje kraje, próbując odpowiedzieć na pytanie – Co nas łączy, a co dzieli?. Dzieci tańczyły przy piosence -pokazywance śpiewanej w języku ukraińskim . Wysłuchały bajkę czytaną przez siostrę Artema oraz poznały nazwy cyfr i kolorów w języku ukraińskim . Podsumowaniem zajęć było wykonanie kart pracy oraz układanie puzzli. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy , drobne prezenty oraz słodki ukraiński poczęstunek przygotowany przez mamę Artema. To był dzień pełen radosnych i niezapomnianych wrażeń .Dziękujemy rodzicom .

Skip to content