• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Ośrodek Profilaktyki i Uzależnień

Dnia 24 maja wybraliśmy się w odwiedziny do Ośrodka Profilaktyki i Uzależnień w Ostrowie Wielkopolskim. Współpraca ta miała na celu kształtowanie stabilnego systemu wartości dzieci. Na początku udaliśmy się do sali, w której Pan Wiesław Janiak- instruktor terapii wytłumaczył dzieciom dlaczego się spotkaliśmy. Opowiedział o tym jakim miejscem jest ośrodek, co to jest profilaktyka oraz terapia a także, o tym że uzależnienie to choroba, którą należy leczyć. Mieliśmy okazję zwiedzić cały ośrodek i zobaczyć jak wyglądają gabinety terapeutów oraz pomieszczenia, w których odbywają się spotkania grupowe. Dzieci dowiedziały się, że przed spotkaniami niektórzy muszą mieć robione specjalne badania, dzięki którym można sprawdzić czy radzą sobie z uzależnieniem poza ośrodkiem. Mogły zobaczyć jak wygląda badanie dla osób uzależnionych od alkoholu. Na koniec dzieci zostały poczęstowane pysznym ciastem. Dziękujemy raz jeszcze Panu Wiesławowi Janiakowi za tak ciepłe przyjęcie oraz za wyjaśnienie dzieciom najistotniejszych kwestii związanych z przeciwdziałaniem uzależnieniom. 

Skip to content