• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski


TEATR RODZICE – DZIECIOM

Z okazji Dnia Dziecka w Przedszkolu nr 10 Kubuś Puchatek, amatorska grupa teatralna rodziców pod nazwą „Rodzice- dzieciom” po raz kolejny pokazała swoje umiejętności i odegrała przedstawienie przy współpracy z nauczycielami odpowiedzialnymi za to przedsięwzięcie. Rodzice, a dokładnie mamy naszych przedszkolaków cudownie wcieliły się w różne postaci z bajki „Kubuś Puchatek”. Przedstawienie to było amatorsko napisane i wyreżyserowane przez wychowawców Przedszkola nr 10. Tegoroczne przedstawienie miało tytuł; „Nieporozumienie”. Przedstawienie opowiada o banalnych pomyłkach jakie zdarzają się w życiu codziennym. Do napisania scenariusza teatralnego została wykorzystana wiedza z obserwacji zachowań dzieci w grupach przedszkolnych i indywidualnych zachowań rozwojowych. W przedstawieniu zostały ukazane sposoby prawidłowego radzenia sobie z nieporozumieniami. Nasi aktorzy jak co roku chętnie uczyli się swoich ról czy elementów tanecznych, ale także samodzielnie stworzyli pomysłowe stroje i pomagali przy scenografii. Atmosfera prób dała naszym aktorom wiele radości i służyła do pogłębiania przyjaźni. Celem przedstawienia teatralnego jest zainteresowanie najmłodszych sztuką na ,,żywo”, przybliżenie dzieciom literatury dziecięcej, stwarzanie warunków do współpracy rodzice – przedszkole i wreszcie, do sprawiania dzieciom radości. Dla rodziców zaś jest to czas, kiedy mogą bliżej poznać funkcjonowanie i organizację placówki, w czasie prób zintegrować się ze sobą, a także zrelaksować po ciężkim dniu pracy. Kochani Rodzice! Dziękujemy Wam za duże zaangażowanie w przygotowanie przedstawień, za poświęcony swój wolny czas na wspaniałych próbach pełnych humoru oraz za efekt końcowy w postaci profesjonalnego przedstawienia. Mamy nadzieję, że udział w amatorskim teatrze będzie dla Państwa niezapomnianą przygodą życiową.

Skip to content