• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Sałatka owocowa w grupie Pszczółek

W ramach tygodniowej tematyki dzieci z grupy Pszczółek poznawały korzyści jakie wynikają ze spożywania owoców. W czwartkowe przedpołudnie dzieci przystąpiły do samodzielnego przygotowania deseru – smacznej i zdrowej sałatki owocowej.
Celem zajęć było przede wszystkim zachęcenie dzieci do spożywania owoców i ich przetworów jako źródła witamin, uświadamianie wartości odżywczych owoców dla prawidłowego rozwoju, wyrabianie nawyku zdrowego odżywiania się, utrwalenie wiadomości na temat owoców, umiejętność bezpiecznego posługiwania się nożem, utrwalenie nawyku higienicznego przygotowania i spożywania posiłków oraz dostarczenie dzieciom radości ze wspólnej zabawy.
Po krótkiej rozmowie i umyciu owoców dzieci chętnie przystąpiły do pracy. Przy pomocy pań obierały, kroiły i układały w misce owoce. Gdy wszystko było już gotowe rozpoczęła się degustacja sałatki. Wszystkim dzieciom bardzo smakowała, była kolorowa i pyszna.

Skip to content