• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

1 grudnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Poprzez przeróżne zabawy, dzieci zostały wprowadzone w tematykę niepełnosprawności. Dzieci poznały z jakimi trudnościami na co dzień borykają się osoby niepełnosprawne i jak ważna jest ich akceptacja i tolerancja. Dzieci dowiedziały się, jak można pomóc osobie niepełnosprawnej w przeróżnych sytuacjach, ale też czego nie powinniśmy robić. Starsze dzieci miały okazję poznać sławne osoby, które zmagały lub zmagają się z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Taka wiedza może w przyszłości zaowocować. Pamiętajmy – choć każdy z nas jest różny, wszyscy jesteśmy RÓWNI!

Skip to content