Mała lekcja historii u Pszczółek i Sówek – „Powstanie Wielkopolskie”

Dnia 19 grudnia we wtorek w grupie Pszczółek oraz w grupie Sówek odbyły się ciekawe zajecia związane z Powstaniem Wielkopolskim.
Przedszkolaki zapoznały się z bardzo ważnym wydarzeniem w dziejach Polski oraz naszego regionu a mianowicie z Powstaniem Wielkopolskim.
Nasi wychowankowie wysłuchali opowieści o Powstaniu Wielkopolskim – dowiedzieli się od Pani Amandy kilka faktów i ciekawostek dotyczących tego powstania.
Pani Magda przeczytała dzieciom opowiadanie pt. „Koszulka z orłem” z książeczki M.Michalak „Opowiesci o tym co w życiu ważne”.
Rozmawialiśmy o tym co to znaczy być patriotą i kochać swój kraj.
Grupa Pszczółek i Sówek chcąc uczcic 105 rocznicę Powstania Wielkopolskiego wykonała flagi Polski z użyciem bibuły w akompaniamencie piosenki „To Polska” J. Kucharczyk.
Mamy nadzieję że ta mała lekcja historii wzbudzi w sercach przedszkolaków szacunek i miłość do naszej ojczyzny.