„Odblaskowy pokaz mody”

We wtorek dnia 16 stycznia dzieci z grupy Pszczółki oraz dzieci z grupy Sówki wzięły udział w odblaskowym pokazie mody.
W ramach zajęć na temat bezpieczeństwa w dwóch grupach odbył się pokaz mody pod hasłem „Nosimy elementy odblaskowe, bo chcemy mieć życie długie i kolorowe”.
Na początku zajęć dzieci wzięły udział w „burzy mózgów” na temat bezpieczeństwa na drodze. Dzieci powtórzyły wszystkie zasady jakie należy przestrzegać będąc uczestnikiem ruchu.
„Odblaskowy pokaz mody” zwrócił uwagę dzieci na temat tego jak ważne jest noszenie odblasków.
Dzieciom został przeczytany fragment książki pt. „Jestem bezpieczny”.
Dzieci wiedzą już że posiadanie jakiegokolwiek elementu odblaskowego zwiększa bezpieczeństwo pieszego na drodze.
Dzieci w ramach zajęć poznały również podstawowe znaki drogowe i wykonały prostą pracę plastyczną dotyczącą tego tematu czyli sygnalizator świetlny.