• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Dzień popcornu z Książnicą Pedagogiczną

Dnia 19 stycznia w piątek dzieci z grupy Pszczółki i dzieci z grupy Sówki świętowały wspólnie DZIEŃ POPCORNU.

Na samym początku dzieci uczestniczyły w burzy mózgów na temat kukurydzy. Mogły poobserwować a później również posmakować – kukurydzę gotowaną, ziarna kukurydzy z puszki, chrupki i wafle kukurydziane.

W tym dniu odwiedziła nas Pani Małgosia z Książnicy Pedagogicznej. Podczas słuchania książeczki pt. „Pepe idzie do kina” dzieci zajadały popcorn ciesząc się jego smakiem.
Po wysłuchanej opowieści dzieci wykonały prostą pracę plastyczną. Efekty można podziwiać na załączonych zdjęciach.
Oczywiście nie mogło zabraknąć zabaw badawczych z obserwowaniem ziaren kukurydzy oraz popcornu przez lupę, a także zabaw motoryki małej z przekładaniem popcornu z miseczki do miseczki za pomocą szczypiec. Powodzeniem cieszyła się zabawa pt. „Wyścig”, której celem było wydmuchanie popcornu na stronę przeciwników.
To był bardzo miły i smaczny dzień.
Skip to content