• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Wycieczka Sówek do Ochotniczej Straży Pożarnej

22 dnia stycznia  dzieci z grupy Sówki  na zaproszenie taty Alicji wybrały się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej mieszczącej się przy ulicy Staszica 1 w Ostrowie Wlkp. Już sama podróż komunikacją miejską sprawiła dzieciom wiele radości. Przedszkolaki z ciekawością zainteresowaniem obserwowały co dzieje się za oknem głośno komentując swoje spostrzeżenia. 

Po dotarciu na miejsce serdecznym uśmiechem i życzliwością przywitali nas dwaj strażacy, którzy od razu zaprosili nas do garażów gdzie czekały wozy strażackie.Strażacy Pan Mateusz M. i Pan Adam M. którzy są kierowcami, dowódcami i ratownikami KPP opowiedzieli nam o swojej pracy, uświadomili dzieciom jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia oraz w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną. Przypomnieli im także numer alarmowy 998.

Niebywałą atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzenia hełmu strażackiego oraz wejście do wozu strażackiego.

Na zakończenie dzieci podziękowały strażakom, życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwnościami losu.

Skip to content