• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Pszczółki realizują ogólnopolski program edukacji zdrowotnej „Klub mleczaka”

25 stycznia grupa Pszczółek wzięła udział w kolejnych zajęciach dydaktycznych w ramach ogólnopolskiego programu edukacji zdrowotnej „Klub mleczaka”. Program zwraca uwagę na konieczność wytworzenia trwałego nawyku higieny jamy ustnej, poprzez regularne szczotkowanie zębów, a także spożywanie odpowiednich pokarmów.

Dzieci przypomniały sobie podstawowe zasady dbania o higienę jamy ustnej tj. prawidłowa technika mycia zębów, częstotliwość szczotkowania zębów, konieczność korzystania z opieki stomatologicznej oraz stosowanie zasad zdrowego odżywiania. Omówiona została piramida zdrowego żywienia oraz ilość cukru, jaka znajduje się w podstawowych produktach spożywczych.

Dzieci przez ostatni miesiąc wypełniały Kalendarz mycia ząbków,  dorysowując słoneczka i księżyce przy każdym szczotkowaniu zębów. Na zajęciach omówione zostały przyniesione przez dzieci kalendarze, a w nagrodę za dbanie o czystość jamy ustnej każde dziecko otrzymało Dyplom właściciela czystych ząbków oraz pudełeczko na mlecznego ząbka.

Na koniec dzieci wykonały prace plastyczną związaną z tematem dbania o czystość zębów.

Skip to content