• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Hodowla kryształów soli

Grupa Sówki wykonała kolejne już doświadczenie wprowadzające przedszkolaki w świat eksperymentów. Dnia 02.02. 2024r. w grupie Sówek założyliśmy własną hodowlę kryształków soli.
Przebieg: Wlaliśmy do słoika ciepłą wodę do połowy objętości, a do dwóch słoików dodaliśmy barwniki ( zielony i niebieski). Wsypaliśmy kilka łyżek soli i mieszaliśmy tak aby sól rozpuściła się w wodzie. Dodawaliśmy sól, dopóki woda nie nasyciła się nią. Gdy sól przestała się rozpuszczać, wtedy przestaliśmy ją dodawać. Na środku patyczka zawiązaliśmy sznurek. Położyliśmy patyczek na krawędzi słoika, tak aby sznurek był zanurzony w wodzie.
Obserwacje: Solankę odstawiliśmy w bezpieczne, suche miejsce – na naszym parapecie. Po tygodniu sprawdziliśmy zawartość naszych słoików. Dzieci wąchały, dotykały i podziwiały kształty oraz kolory kryształów soli.

Skip to content