• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Pierwszy Dzień Wiosny

W czwartek  21 marca wszystkie Dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny.
Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od  zabaw związanych z tematyką pór roku – w szczególności dzieci zapoznały się z oznakami nadchodzącej wiosny. Dzieci dowiedziały się o starym zwyczaju topienia Marzanny. Po zajęciach w salach, udaliśmy się przed wejście główne do przedszkola aby ubarwić jego otoczenie kwiatami. Dzieci samodzielnie sadziły kwiaty na klombach w swoich grupowych mini ogródkach. Następnie wszystkie przedszkolaki wspólnie odśpiewały piosenkę ,,Maszeruje Wiosna”. Punktem kulminacyjnym było symboliczne polewanie wodą Marzanny przez wszystkich przedszkolaków.
Jesteśmy pewni , że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.
Skip to content